Информационные технологии
Готовые IT решения для
Вашего бизнеса
(044) 362-70-21
E-mail: liga@sintol.org.ua


Система Orphus

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

Порядок заполнения Налоговой накладной

С 1 апреля для отчетности по НДС применяется новая форма.  В свою очередь эксперты компании Л:З подготовили построчный алгоритм заполнения.

Материал получен из системы ЛІГА:ЗАКОН. Вы можете подключиться к ЛІГА:ЗАКОН обратившись по телефонам: (044) 362-70-21, 362-18-14

Алгоритм складання


Податкова декларація з податку на додану вартість


Назва показника

Номер рядка

Пояснення щодо заповнення

Звітної

011

Ставиться відмітка «х» у разі подання платником ПДВ копії Реєстру до Податкової декларації з ПДВ

Звітної нової

012

Якщо платник ПДВ до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період подає нову звітну декларацію, то він до такої нової звітної декларації повинен додати копії записів у Реєстрі і поставити відмітку «х» в рядку 012 «Звітної нової»

Номер порції реєстру

013

Обов'язковим є заповнення у Реєстрі рядка 013 «Номер порції реєстру», де вказується числове значення від 01 до 99.

Стандарт порції становить не більше 20 тисяч записів (п. 2 розд. ІІ Порядку № 1340).

Відмітка про подання до декларації з податку на додану вартість з позначкою:

02


(0110) загальна

021

В рядку 021 ставиться помітка «х» платниками ПДВ, що подають податкову декларацію за загальною формою (п. 2 розд. І Порядку № 1340)

(0121 – 0123) спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (стаття 209 Податкового кодексу України)

022

Ставиться помітка «х» платниками ПДВ, що застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до ст. 209 ПКУ (п. 2 розд. І Порядку № 1340)

(0130) сільськогосподарське підприємство, яке не обрало спеціальний режим оподаткування (пункт 209.18 статті 209 розділу V Податкового кодексу України)

023

В рядку 023 ставиться помітка «х» платниками ПДВ - сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним ст. 209 ПКУ, але які не обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства та реалізують молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах (п. 2 розд. І Порядку № 1340)

(0140) спеціальний режим оподаткування переробного підприємства (пункт 1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України)

024

В рядку 024 ставиться помітка «х» платниками ПДВ, що застосовують спеціальний режим оподаткування переробного підприємства (п. 1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ)

Звітний податковий період

03

У полі «Звітний податковий період» зазначається звітний податковий період (місяць), за який формується та подається Реєстр

ознака квартального звітування


У комірці «ознака квартального звітування» помітка «х» проставляється платниками ПДВ, що застосовують квартальний звітний період.


Розділ I. Видані податкові накладні

Назва показника

Номер графи

Пояснення щодо заповнення

№ з / п

1

У графі 1 зазначається порядковий номер запису в Реєстрі за принципом повної числової послідовності натуральних чисел: 1, 2, 3, 4 і т. д. (лист ДПАУ від 18.07.2011 р. № 12901/6/16-1115).

Способи здійснення нумерації (за вибором платника ПДВ):

– або наростаючим підсумком з початку року;

– або з першого номера кожного звітного податкового періоду (щомісяця, щокварталу) (п. 2.1 розд. ІІІ Порядку № 1340)

Податкова накладна, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної, митна декларація, документ бухгалтерського обліку:дата складання

2

У графі 2 зазначається дата складання податкової накладної (має відповідати даті запису в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних), розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (п. 2.2 розд. ІІІ Порядку № 1340)

порядковий номер (реєстраційний номер - для митної декларації)

3

У графі 3 зазначається:

– порядковий номер податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), що відповідає номеру з графи 1;

– реєстраційний номер митної декларації – якщо платником здійснюються операції з вивезення товарів за межі митної території України (п. 2.3 розд. ІІІ Порядку № 1340)

вид документа

4

У графі 4 зазначається вид документа згідно з такими позначеннями:

ПНП - податкова накладна, складена на паперових носіях;

ПНЕ - електронна податкова накладна;

РКП - розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), складений на паперових носіях;

РКЕ - електронний розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної);

МДП - митна декларація, складена на паперових носіях;

МДЕ - електронна митна декларація;

БО - документ бухгалтерського обліку.

При складанні податкової накладної за окремими операціями, визначеними у п. 8 Порядку № 1379, до виду документа (графа 4) додається тип причини (наприклад, ПНП01 - паперова податкова накладна, виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною).

Якщо дані документа включаються до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період, до виду документа додається літера «У» (наприклад, ПНЕУ - електронна податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків) (п. 2.4 розд. ІІІ Порядку № 1340)

найменування платника податку - покупця (П. І. Б. - для фізичної особи - підприємця)

5

У графі 5 вказується найменування покупця: найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи - підприємця (п. 2.5 розд. ІІІ Порядку № 1340).

При постачанні товарів/послуг неплатнику ПДВ у графі 5 робиться запис «Постачання неплатнику податку» (запитання-відповідь «Який порядок заповнення платником податку граф розділу I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних у разі здійснення операцій з поставки товарів/послуг неплатникам ПДВ?» за кодом 130.23 з «Єдиної бази податкових знань»).

При складанні податкової накладної на отримані від нерезидента послуги:

• у графі 5 вказується назва платника - отримувача послуг (тобто своє найменування);

• у графі 6 вказується ІПН платника - отримувача послуг (тобто свій ІПН).

(запитання-відповідь «Який порядок заповнення Реєстру виданих і отриманих податкових накладних суб'єктами господарювання - податковими агентами при отриманні ними послуг від нерезидентів та їх представництв, які не зареєстровані платниками ПДВ?» за кодом 130.23 з «Єдиної бази податкових знань»)

індивідуальний податковий номер платника податку - покупця

6

У графі 6 зазначається індивідуальний податковий номер покупця - платника ПДВ (п. 2.6 розд. ІІІ Порядку № 1340).

Якщо платник податку виписує податкову накладну, де у рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» проставляється нуль, то у графі 6 також проставляється нуль

Загальна сума постачання, включаючи податок на додану вартість

7

У графі 7 зазначається загальна сума постачання за операцією, включаючи ПДВ (п. 2.7 розд. ІІІ Порядку № 1340)

Постачання товарів/послуг та послуги, надані нерезидентом на митній території України, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою:база оподаткування

8

У графі 8 зазначається база оподаткування за операціями, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою.

До графи 8 переноситься значення графи 7 за такими операціями за вирахуванням суми ПДВ

сума податку на додану вартість

9

У графі 9 зазначається сума нарахованого ПДВ за операціями, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою

Постачання товарів/послуг та послуги, надані нерезидентом на митній території України, які підлягають оподаткуванню за ставкою 0 %:база оподаткування

10

У графі 10 зазначається база оподаткування за операціями, що підлягають оподаткуванню за ставкою 0 %.

До графи 10 переноситься значення графи 7 за такими операціями

Постачання товарів/послуг та послуги, надані нерезидентом на митній території України, які звільнені від оподаткування, не є об'єктами оподаткування (сума постачання)

11

У графі 11 зазначається сума постачання за операціями, що звільнені від оподаткування, не є об'єктами оподаткування.

До графи 11 переноситься значення графи 7 за такими операціями

Вивезення товарів за межі митної території України (база оподаткування)

12

У графі 12 зазначається база оподаткування за експортними операціями на підставі митних декларацій.

До графи 12 переноситься значення графи 7 за такими операціями

Постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено за межами митної території України

13

У графі 13 зазначається обсяг постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено за межами митної території України.

До графи 13 переноситься значення графи 7 за такими операціями

Усього за звітний (податковий) період


У рядку «Усього за звітний (податковий) період» відображається підсумок операцій за відповідними графами 7 - 13.

З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період


У рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період» зазначається інформація про кожну податкову накладну, що включається до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період.

Кількість записів у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період» має дорівнювати кількості податкових накладних (інших розрахункових документів), що включені до уточнюючих розрахунків за звітний період (запитання-відповідь «Як платником ПДВ відображаються податкові накладні (інші розрахункові документи) у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період» реєстру виданих та отриманих податкових накладних, якщо вони не відображались в такому реєстрі та не були включені до складу податкових зобов'язань/податкового кредиту того звітного періоду, в якому були виписані / отримані?» за кодом 130.23 з «Єдиної бази податкових знань»)


Розділ II. Отримані податкові накладні

Якщо податкова накладна та / або розрахунок коригування до податкової накладної зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних у місяці, наступному за їх випискою (але не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх виписки), то покупець товарів (послуг) має право відобразити таку податкову накладну та / або розрахунок коригування до податкової накладної у складі податкового кредиту у місяці їх виписки та включити їх до реєстру отриманих податкових накладних у цьому місяці за умови, що такі товари (послуги) придбані з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства (лист ДПСУ від 15.01.2013 р. N 413/5/15-3116).

Назва показника

Номер графи

Пояснення щодо заповнення

№ з / п

1

У графі 1 зазначається порядковий номер запису в Реєстрі за принципом повної числової послідовності натуральних чисел: 1, 2, 3, 4 і т. д. (лист ДПАУ від 18.07.2011 р. № 12901/6/16-1115).

Способи здійснення нумерації (за вибором платника ПДВ):

– або наростаючим підсумком з початку року;

– або з першого номера кожного звітного податкового періоду (щомісяця, щокварталу).

Зазначений номер запису переноситься на документ, щодо якого робиться запис у Реєстрі  (п. 2.1 розд. ІV Порядку № 1340)

Податкова накладна, розрахунок коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної, митна декларація, касовий чек, транспортний квиток, готельний рахунок, рахунок за послуги зв'язку, рахунок за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, заява та копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг, відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу V Податкового кодексу України тощодата отримання

2

У графі 2 вказується дата отримання документа (п. 2.2 розд. ІV Порядку № 1340).

При занесенні до Реєстру податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних та видані покупцю у місяці, що настає за місяцем їх складання, вказується фактична дата їх отримання незалежно від того, в якому звітному періоді вони будуть відображені у складі податкового кредиту (у звітному періоді їх складання або у звітному періоді їх отримання) (п. 2.1 розд. ІV Порядку № 1340)

дата складання

3

До графи 3 переноситься дата складання податкової накладної чи іншого документа, зазначеного у п. 201.10 та 201.11 ПКУ (п. 2.3 розд. ІV Порядку № 1340)

порядковий номер (реєстраційний номер - для митної декларації)

4

До графи 4 переноситься порядковий номер податкової накладної чи іншого документа, зазначеного у п. 201.10 та 201.11 ПКУ, реєстраційний номер - для митної декларації (п. 2.3 розд. ІV Порядку № 1340)

вид документа

5

У графі 5 зазначається вид документа згідно з такими позначеннями:

ПНП - податкова накладна, складена на паперових носіях;

ПНЕ - електронна податкова накладна;

РКП - розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), складений на паперових носіях;

РКЕ - електронний розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної);

МДП - митна декларація, складена на паперових носіях;

МДЕ - електронна митна декларація;

ЧК - касовий чек.

ТК - транспортний квиток;

ГР - готельний рахунок;

ПЗ - рахунок за послуги зв'язку;

ПО - послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку;

ЗП - заява платника (додаток Д8 до декларації з ПДВ) та копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до законодавства, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг відповідно до п. 201.10 ПКУ;

НП - документ, що засвідчує придбання товарів/послуг на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ;

БО - документ бухгалтерського обліку, в тому числі бухгалтерська довідка (п. 2.4 розд. ІV Порядку № 1340).

У разі придбання товарів/послуг у неплатників ПДВ, у графі 5 проставляється позначення «НП» - документ, що засвідчує придбання товарів/послуг на митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники ПДВ (запитання-відповідь «Як заповнюються графи р. II Реєстру виданих та отриманих податкових накладних у разі придбання товарів/послуг у неплатників ПДВ?» за кодом 130.23 з «Єдиної бази податкових знань»).

Якщо дані документа включаються до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період, до виду документа (графа 5) додається літера "У" (наприклад, ПНПУ - паперова податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків; ПНЕУ - електронна податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків) (п. 2.4 розд. ІV Порядку № 1340).

Бухгалтерська довідка має бути складена згідно із податковими накладними, митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ, які є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, з урахуванням норм п. 198.6 ПКУ, та містити вичерпний їх перелік.

До позначення БО додаються позначення виду документа, яким підтверджується операція з постачання (БОПНП - у разі віднесення до податкового кредиту сум податку на підставі паперової податкової накладної, БОПНЕ - на підставі електронної податкової накладної тощо) (п. 2.4 розд. ІV Порядку № 1340)

найменування постачальника (П. І. Б. - для фізичної особи - підприємця)

6

У графі 6 зазначається найменування юридичної особи (П.І.Б. фізичної особи - підприємця) – постачальника (п. 2.5 розд. ІV Порядку № 1340).

У разі придбання товарів за межами митної території України та отримання послуг від нерезидента на митній території України у графі 6 проставляються країна нерезидента та найменування (П.І.Б. /за наявності/ - для фізичної особи) нерезидента (п. 2.5 розд. ІV Порядку № 1340)

індивідуальний податковий номер постачальника

7

У графі 7 вказується індивідуальний податковий номер постачальника - платника податку на додану вартість (п. 2.6 розд. ІV Порядку № 1340).

У графі 7 відображається умовний ІПН:

• «200000000000» – у разі, якщо товари/послуги, придбані у нерезидента, не призначаються для використання у господарській діяльності або придбані з метою їх використання для постачання послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до п. 186.3 ПКУ (за межами України);

• «300000000000» – у разі, якщо товари/послуги придбані у нерезидента

• «400000000000» – у разі, якщо товари/послуги придбані у особи, яка не зареєстрована як платник ПДВ (п. 2.6 розд. ІV Порядку № 1340)

Загальна сума, включаючи податок на додану вартість

8

У графі 8 зазначається загальна сума, включаючи ПДВ (п. 2.7 розд. ІV Порядку № 1340)

Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження), ввезення на митну територію України товарів, придбання послуг, включаючи одержання послуг від нерезидента з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою, ставкою 0 %:


У разі здійснення записів на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), у графах 9-16 такі записи здійснюються з відповідним знаком (+ чи -) (п. 2.8 та п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340)

вартість без податку на додану вартість

9

У графі 9 вказується вартість товарів/послуг та необоротних активів (без ПДВ), придбаних з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою (п. 2.8 розд. ІV Порядку № 1340)

сума податку на додану вартість

10

У графі 10 зазначається сплачена (нарахована) сума ПДВ за товарами/послугами та необоротними активами, визначена, виходячи з їх вартості, зазначеної у графі 9 (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340).

У разі придбання у платника ПДВ товарів/послуг та необоротних активів, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об'єктом оподаткування, а також придбання у особи, не зареєстрованої платником ПДВ, у графах 10, 12, 14 та 16 проставляється нуль (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340)


Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження), ввезення на митну територію України товарів, придбання послуг, включаючи одержання послуг від нерезидента з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, які звільнені від оподаткування, не є об'єктами оподаткування:вартість без податку на додану вартість

11

У графі 11 зазначається вартість товарів/послуг та необоротних активів (без ПДВ), придбаних з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, що звільнені від оподаткування, не є об'єктами оподаткування (п. 2.8 розд. ІV Порядку № 1340)

сума податку на додану вартість

12

У графі 12 зазначається сплачена (нарахована) сума ПДВ за товарами/послугами та необоротними активами, визначена, виходячи з їх вартості, зазначеної у графі 11 (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340).

У разі придбання у платника ПДВ товарів/послуг та необоротних активів, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об'єктом оподаткування, а також придбання у особи, не зареєстрованої платником ПДВ, у графах 10, 12, 14 та 16 проставляється нуль (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340).

Сума ПДВ, зазначена в графах 12, 14 та 16, до податкового кредиту не включається (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340)

Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження), ввезення на митну територію України товарів, придбання послуг, включаючи одержання послуг від нерезидента, які не призначаються для їх використання у господарській діяльності:


У разі якщо загальна сума отриманих товарів/послуг за касовим чеком перевищує 200 гривень, платник податку не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену при придбанні таких товарів/послуг, ні її частину. У цьому разі платник податку у графі 5 проставляє позначення "ЧК" - касовий чек та заповнює графи 13 та 14 Реєстру (п. 2.4 розд. ІV Порядку № 1340)

вартість без податку на додану вартість

13

У графі 13 зазначається вартість придбаних товарів/послуг та необоротних активів (без ПДВ), які не призначаються для їх використання у господарській діяльності (п. 2.8 розд. ІV Порядку № 1340).

сума податку на додану вартість

14

У графі 14 зазначається сплачена (нарахована) сума ПДВ за товарами/послугами та необоротними активами, визначена, виходячи з їх вартості, зазначеної у графі 13 (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340).

У разі придбання у платника ПДВ товарів/послуг та необоротних активів, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об'єктом оподаткування, а також придбання у особи, не зареєстрованої платником ПДВ, у графах 10, 12, 14 та 16 проставляється нуль (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340)

Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження), ввезення на митну територію України товарів, придбання послуг, включаючи одержання послуг від нерезидента для постачання послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до пункту 186.3 статті 186 розділу V Кодексу за межами митної території України:вартість без податку на додану вартість

15

У графі 15 зазначається вартість товарів/послуг та необоротних активів (без ПДВ), придбаних для постачання послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до п. 186.3 ПКУ за межами митної території України (п. 2.8 розд. ІV Порядку № 1340)

сума податку на додану вартість

16

У графі 16 зазначається сплачена (нарахована) сума ПДВ за товарами/послугами та необоротними активами, визначена, виходячи з їх вартості, зазначеної у графі 15 (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340).

У разі придбання у платника ПДВ товарів/послуг та необоротних активів, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об'єктом оподаткування, а також придбання у особи, не зареєстрованої платником ПДВ, у графах 10, 12, 14 та 16 проставляється нуль (п. 2.9 розд. ІV Порядку № 1340)

Усього за звітний період


У рядку «Усього за звітний (податковий) період» відображається підсумок операцій за відповідними графами 7 - 16.

З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період


У рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період» зазначається інформація про кожну податкову накладну, що включається до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період.

Кількість записів у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період» має дорівнювати кількості податкових накладних (інших розрахункових документів), що включені до уточнюючих розрахунків за звітний період (запитання-відповідь «Як платником ПДВ відображаються податкові накладні (інші розрахункові документи) у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період» реєстру виданих та отриманих податкових накладних, якщо вони не відображались в такому реєстрі та не були включені до складу податкових зобов'язань/податкового кредиту того звітного періоду, в якому були виписані/отримані?» за кодом 130.23 з «Єдиної бази податкових знань»)


© ООО "Информационно-аналитический центр "ЛИГА", 2013
© ООО "ЛИГА ЗАКОН", 2013Добавить комментарийАнти-спам: выполните задание

Новости от ЛІГА:ЗАКОН

(03/28/14) Весенне-летний нерестовый запрет в Киеве

Статья об ограничениях для рыбаков согласно действующего законодательства в Киеве и Киевской области по территориям, времени действия и видам разрешенной рыбалки. ...
Читать далее...

(12/07/13) Уплата ЕСВ и пенсионная отчетность для работодателей с 1 октября

Напомним, с 11.08.2013 г. вступили в силу законы от 04.07.2013 г. № 404, № 405 и № 406, согласно которым к функциям Миндоходов должно было перейти администрирование ЕСВ путем его сбора, ведения учета ...
Читать далее...

(12/07/13) Новая форма отчетности по ЕСВ

Миндоходов подошло к завершающему этапу принятия полномочий по администрированию ЕСВ от ПФУ. Приказом № 454 утверждены новые формы отчетности по ЕСВ, в том числе и ежемесячная отчетность по форме...
Читать далее...

(06/21/13) БУМ объявляет о старте БУМ-МАРАФОНа!

БУМ-МАРАФОН – это серия онлайн-конференций для пользователей БУМа по всем вопросам бухгалтерской тематики. На все Ваши профессиональные вопросы в течение нескольких дней будут отвечать ведущие ...
Читать далее...

(06/19/13) Приближается возвращение нового реквизита налоговой накладной

До возобновления действия пп. «ї» п. 201.1 НКУ, который содержит реквизит налоговой накладной «дата и номер таможенной декларации», осталось две недели, но никакого прогресса в направлении приведения ...
Читать далее...